Reklama

Reklama

Sprawca śmiertelnego wypadku na Bielanach nie trafi do aresztu

​Krystian O., który śmiertelnie potrącił 33-latka na przejściu dla pieszych na Bielanach, nie trafi na razie do aresztu. Jak dowiedział się reporter RMF FM - mężczyzna od niedawna przebywa w szpitalu.

Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do zażalenia prokuratury i zdecydował, że 31-latek, który usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, powinien trafić na trzy miesiące do aresztu.

Reklama

Zatrzymanie mężczyzny możliwe będzie dopiero po przedstawieniu przez lekarzy opinii, czy mężczyzna może trafić do aresztu, czy musi pozostać jeszcze na leczeniu szpitalnym. Komenda Stołeczna Policji nie ujawnia kiedy i z jakiego powodu Krystian O. trafił do szpitala.

Wcześniej 31-latek odpowiadał z wolnej stopy i nie było informacji o tym, by miał problemy zdrowotne, albo żeby ucierpiał na skutek wypadku.

Policja już odebrała z sądu dokumentację związaną z decyzją aresztowania, mężczyzna jest pod nadzorem policjantów.

Kierowca był trzeźwy, "oślepiło go słońce"

Jak przekazał dyrektor Zarządu Dróg Miejskich: kierowca BMW mógł jechać nawet z prędkością 130 km/h w terenie zabudowanym, przy obowiązującym ograniczeniu 50 km/h.

31-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i narażenia pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzany tłumaczył, że "niewiele pamięta" oraz, że "oślepiło go słońce". 

Sąd odrzucił pierwszy wniosek o areszt

Już dzień po wypadku - w poniedziałek 21 października - w sprawie kierowcy BMW odbyło się pierwsze posiedzenie aresztowe: wtedy sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora o areszt tymczasowy dla mężczyzny, stosując wobec 31-latka jedynie dozór policyjny. 

Prokuratura skierowała do sądu zażalenie na tę decyzję. Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do zażalenia i zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

Grzegorz Kwolek 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje