Reklama

Reklama

Smog w Warszawie. Wprowadzono darmową komunikację

Dzisiaj darmowa komunikacja miejska w Warszawie. Zdecydowano o tym z powodu prognoz o wysokim stężeniu zanieczyszczeń w powietrzu. Biletów nie trzeba kasować we wszystkich pojazdach Zarządu Transportu Miejskiego: w autobusach, tramwajach, pociągach oraz w metrze.

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski zachęca mieszkańców stolicy, aby dzisiaj nie jeździć samochodami i dodaje, że taka sytuacja spowodowana jest spadkiem temperatur, czyli większą emisją z ogrzewania, ale także brakiem wiatru.  

Miasto prosi też mieszkańców, by nie palili w kominkach i ograniczyli czas przebywania na dworze - zwłaszcza we wschodnich dzielnicach miasta. Dotyczy to przede wszystkich osób starszych, dzieci, astmatyków, osób z chorobami serca oraz dróg oddechowych.

Niewykluczone, że darmowa komunikacja będzie obowiązywała w kolejnych dniach, ale decyzje będą ogłaszane na bieżąco. Aktualne dane o stanie powietrza można znaleźć w bezpłatnej aplikacji mobilnej "Jakość powietrza w Polsce" oraz na stronie internetowej www.powietrze.gios.gov.pl. Są tam dostępne informacje z automatycznych stacji pomiarowych Państwowego Monitoringu Środowiska rozmieszczonych na terenie całej Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama