Reklama

Śmierć 82-latki znanej z telewizji. Jest akt oskarżenia

Prokuratura skierowała w środę akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu kierowcy, który w lutym na Pradze-Północ w Warszawie śmiertelnie potrącił pieszą na pasach. 82-letnia kobieta była gwiazdą telewizyjnego programu "Googlebox. Przed telewizorem", emitowanego przez TTV.

Akt oskarżenia został skierowany w środę do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ. Prokuratura oskarża 32-letniego Michała G. o to, że w lutym, jadąc ulicą Wileńską "umyślnie naruszył przepisy prawa o ruchu drogowym" i "nieumyślnie spowodował wypadek", w którym zginęła 82-latka.

Mężczyzna poruszał się dostawczym volkswagenem. Według ustaleń śledczych wjechał na przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Wileńskiej z Targową, mimo że miał czerwone światło. "Wjechał na przejście dla pieszych i potrącił przodem pojazdu poruszającą się prawidłowo pieszą. Pokrzywdzona zmarła na miejscu" - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś. Kierowca w chwili wypadku był trzeźwy.

Reklama

Przesłuchiwany w toku śledztwa Michał G. nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, które nie były zbieżne ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym. 32-latek był nawet poddany obserwacji sądowo-psychiatrycznej, bo w związku z informacjami, które przekazał na przesłuchaniu, zachodziła potrzeba potwierdzenia jego poczytalności w chwili zdarzenia. Biegli orzekli, że Michał G. był "zdolny do pokierowania swoim zachowaniem".

Tuż po wypadku okazało się, że jego ofiarą była 82-letnia bohaterka programu "Googlebox. Przed telewizorem" w telewizji TTV, w którym wybrane rodziny, grupy przyjaciół lub pary komentują wybrane programy telewizyjne z poprzedniego tygodnia. Emerytka występowała w show od samego początku, czyli od 2014 roku. Koledzy z planu pożegnali ją na oficjalnym profilu na Facebooku. "Zawsze uśmiechnięta, niezwykle ciepła. Wspaniała osoba. Brak słów, żeby wyrazić tęsknotę. Basiu, dziękujemy Ci. Redakcja TTV" - napisali. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy