Reklama

Śmierć 38-latka na oblodzonym chodniku. Prokuratura: Nie spowodował jej upadek

Informacja o 38-latku, którego znaleziono martwego na chodniku skutym lodem w Warszawie obiegła media tuż przed Bożym Narodzeniem. Wówczas w stolicy panowały trudne warunki pogodowe, a idąc łatwo było się poślizgnąć. Podejrzewano więc, że mężczyzna nieszczęśliwie uderzył się w głowę, co spowodowało zgon. W piątek do sprawy wróciła prokuratura. Na jaw wyszło, że przyczyna śmierci była zupełnie inna.

Nieżyjącego mężczyznę odnaleziono 20 grudnia na chodniku przy skrzyżowaniu ulic Kłopotowskiego z Targową na stołecznej Pradze-Północ. Jego śmierć potwierdzili wezwani na miejsce ratownicy.

- Z ustaleń, które wykonali policjanci na miejscu wynika, że mężczyzna - idąc i wchodząc na przejście dla pieszych - poślizgnął się i przewrócił się, uderzając głową w chodnik. Niestety doszło do zgonu tego mężczyzny - mówiła wówczas kom. Paulina Onyszko, rzeczniczka praskiej policji, cytowana przez Radio Kolor.

Śmierć mężczyzny na oblodzonym chodniku. Prokuratura: Przyczyną zgonu nie był upadek

Tamtego dnia rano warszawiaków zaskoczyła "szklanka" na chodnikach i ulicach, wywołana nagłą odwilżą i marznącym deszczem. Zanim miejskie służby zdołały wysypać piach i sól na wszystkich drogach oraz przejściach, nietrudno było się wywrócić. W mediach przestrzegano więc, by uważać na siebie i tego dnia nie spieszyć się niepotrzebnie. 

Reklama

W sprawie śmierci 38-latka śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa - Praga-Północ. W piątek jej rzecznik prok. Katarzyna Skrzeczkowska przekazała jednak, że postępowanie ws. upadku na chodniku zostało umorzone. - Biegli po sekcji zwłok stwierdzili, że obrażenia spowodowane upadkiem nie były przyczyną zgonu. Mężczyzna miał inne dolegliwości, które spowodowały jego śmierć - wyjaśniła w rozmowie z PAP.

Trzaskowski informował: Za chodnik, gdzie zmarł mężczyzna, odpowiada prywatny podmiot

Głos ws. tamtej śmierci - w dniu, gdy do niej doszło - zabierał również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Przyznawał, iż ze względu na oblodzenie sytuacja w stolicy jest trudna, ale nie miał zarzutów wobec miejskich służb odpowiedzialnych za stan ulic i chodników. 

- Z moich informacji jasno wynika, że za ten fragment chodnika nie odpowiada miasto, tylko prywatny podmiot. Staramy się egzekwować, żeby one również odśnieżały tam, gdzie są za to odpowiedzialne - mówił, składając kondolencje rodzinie mężczyzny.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | oblodzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy