Reklama

Reklama

Śledztwo dot. korupcji w starostwie w Wołominie. CBA zatrzymało trzy osoby

Funkcjonariusze delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie zatrzymali trzy osoby w sprawie korupcji w Starostwie Powiatowym w Wołominie - poinformowało w środę (22 lipca) CBA.

Jak wyjaśnia CBA w środowym komunikacie, wśród zatrzymanych znaleźli się byli urzędnicy Starostwa Powiatowego i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wołominie, a także przedsiębiorca działający w branży deweloperskiej z okolic Warszawy.

"Działalność przestępcza polegała na przyjmowaniu korzyści majątkowych przez urzędników Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowego Inspektoratu Budowlanego w Wołominie, wykonujących czynności służbowe w postępowaniach administracyjnych dotyczących inwestycji budowlanych" - informuje biuro.

Ustalenia śledczych

Zaznaczono, że korzyści majątkowe były udzielane przez inwestorów zarówno na etapie wydawania decyzji budowlanych, jak i odbioru budynku do użytkowania.

Reklama

"Ustalenia śledczych wskazują, że w proceder korupcyjny, oprócz urzędników starostwa, były zaangażowane osoby prywatne oraz firmy prowadzące działalność deweloperską, mające inwestycje budowlane zlokalizowane na terenie powiatu wołomińskiego" - poinformowało CBA.

Zarzuty korupcyjne

Zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. Jak zaznacza CBA, zgromadzone dowody wskazują, że łączna kwota przyjętych korzyści przez zatrzymanych byłych urzędników to ok. 60 tys. zł. Trzeci z podejrzanych wręczył jednemu z urzędników Wydziału Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wołominie korzyść majątkową w kwocie 13 tys. zł.

Pierwsze zatrzymania w ramach tego postępowania miały miejsce w lutym tego roku. Wówczas zostały zatrzymane cztery osoby.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy