Reklama

Reklama

Siedlce: Pomnik Lecha Kaczyńskiego oblany farbą. Policja szuka sprawców

W Siedlcach (woj. mazowieckie) doszło do aktu wandalizmu. Nieznany sprawca oblał farbą pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rok wcześniej, w tym samym miejscu, doszło do podobnego zdarzenia.

Znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Wojskowej i Cmentarnej w Siedlcach (woj. mazowieckie) pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego został spryskany farbą w sprayu. Jak podaje serwis podlasie24.pl, wydarzyło się to w nocy 30 czerwca.

Oficer prasowy KMP Siedlce, nadkom. Agnieszka Świerczewska, przekazała, że policja przyjęła w tej sprawie zawiadomienie. Rzecznik dodała również, że miejsce jest objęte monitoringiem miejskim.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego sfinansowały osoby prywatne

Podobna sytuacja miała miejsce rok wcześniej. Wówczas, jak informuje Urząd Miejski w Siedlcach, naprawienie szkód pokrywało miasto, zatem składali się na to wszyscy mieszkańcy. W tym przypadku może być tak samo.

Reklama

Za znieważenie pomnika lub innego miejsca publicznego urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego, lub uczczenia osoby, podlega się grzywnie albo karze ograniczenia wolności, jak informuje Kodeks Karny.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego sfinansowały osoby prywatne. Został on postawiony w Siedlcach 28 września 2014 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy