Reklama

Siedlce: 34-latek oblał farbą pomnik Lecha Kaczyńskiego. Został zatrzymany

34-letni mężczyzna podejrzewany o znieważenie pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach został zatrzymany przez policję. - Obecnie jest przesłuchiwany przez prokuratora – przekazała mł. asp. Małgorzata Mazurek-Pawlik z siedleckiej policji. Mężczyźnie grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Do incydentu doszło 30 czerwca. Nieznany wówczas sprawca oblał farbą pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego stojący przy skrzyżowaniu ulic Cmentarnej i Wojskowej w Siedlcach.

- Na podstawie poczynionych ustaleń i dzięki żmudnej analizie zabezpieczonych nagrań monitoringu, mundurowi wytypowali 34-letniego mieszkańca Siedlec podejrzewanego o dokonanie przestępstwa - poinformowała mł. asp. Mazurek-Pawlik.

Oblał farbą pomnik. Grozi mu więzienie

Mężczyzna przyjechał w okolice pomnika rowerem, po czym używając farby zniszczył pomnik i odjechał. Policjanci z Siedlec prześledzili trasę przejazdu mężczyzny na nagraniach z kamer, co doprowadziło do ustalenia jego wizerunku oraz tożsamości.

Reklama

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na zatrzymanie 34-letniego mieszkańca Siedlec. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 34-latek może odpowiedzieć za znieważenie pomnika. - Obecnie jest przesłuchiwany przez prokuratora i prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszy zarzut - powiedziała policjantka.

Zgodnie z art. 261 Kodeksu karnego "kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Siedlce | pomnik Lecha Kaczyńskiego

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy