Reklama

RMF24: Śmierć po "ceremonii Kambo". Prokuratura sprawdzi warsztaty medycyny naturalnej

Prokuratura zamierza prześwietlić warsztaty medycyny naturalnej z wykorzystaniem terapii substancją Kambo, organizowane na terenie całego kraju - dowiedział się reporter RMF FM. To reakcja na zgon 30-letniej kobiety, która w Grodzisku Mazowieckim uczestniczyła w zabiegu oczyszczania organizmu z toksyn za pomocą wydzieliny amazońskiej żaby.

Jak się dowiedział reporter RMF FM, grodziska prokuratura planuje wystąpić do innych prokuratur i policji w całym kraju z prośbą o informację, czy gdziekolwiek prowadzono postępowania związane z osobami, które mogły zostać poszkodowane po zaaplikowaniu wydzieliny południowoamerykańskiego płaza.

Zawiadomiono także sanepid. Ma on sprawdzić, czy obrót substancją Kambo jest w Polsce dozwolony. Może to oznaczać wiele kontroli.

Teraz śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok kobiety, a także opinię medyczną i toksykologiczną, które mają rozwiać wszelkie wątpliwości związane z jej śmiercią. Na razie wiadomo, że bezpośrednim powodem zgonu był obrzęk mózgu.

Warsztaty oczyszczania organizmu z toksyn zorganizowano w jednej z siłowni w Grodzisku Mazowieckim. W ich trakcie Halinie T. zaaplikowano na skórę wydzielinę żaby olbrzymiej z Puszczy Amazońskiej, czyli Kambo. Ta substancja wśród rdzennych plemion uznawana jest od tysięcy lat za naturalną szczepionkę.

U kobiety pojawiły się wymioty, po których straciła przytomność. Została odwieziona karetką do szpitala w Grodzisku Mazowieckim. Lekarzom nie udało się jej uratować.

Jako świadek przesłuchany został już między innymi organizator warsztatów. Tłumaczył on, że zabiegi oczyszczające prowadzi od ponad roku.

Reklama

(mpw)

Krzysztof Zasada

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama