Reklama

RMF24: CBA zatrzymało wiceszefa lokalnej Platformy Obywatelskiej

Afera korupcyjna w samorządzie w mazowieckim Piasecznie. Jak dowiedział się reporter RMF FM, w ręce CBA wpadło dwóch mężczyzn, z których jeden to wiceszef lokalnej Platformy Obywatelskiej. Został zatrzymany na gorącym uczynku podczas przyjmowania ponad 100 tys. zł łapówki.

Łukasz K., wpływowy samorządowiec i znany w Piasecznie działacz PO, miał obiecać, że w zamian za łapówkę umożliwi zmianę sposobu zagospodarowania przestrzennego bardzo dużej działki budowlanej w Piasecznie. Od tej decyzji zależał los inwestycji budowlanej, na której zagraniczni biznesmeni mieli do tej pory stracić około 40 mln zł.

Łukasz K. usłyszał zarzut powoływania się na wpływy w samorządzie i przyjęcia łapówki. Prokuratura potwierdziła nieoficjalne informacje naszego reportera o zatrzymaniu na gorącym uczynku Łukasza K.

Podczas specjalnej operacji CBA w luksusowym warszawskim hotelu Łukasz K. miał przyjąć 150 tysięcy złotych łapówki. Prokuratorski zarzut jest jednak szerszy. Z ustaleń śledczych wynika, ze ostateczna kwota łapówki miała wynosić aż 600 tysięcy złotych.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn to Mosze T. Ma odpowiadać za wręczenie łapówki. Obaj nie przyznają się do winy. Dziś po południu sąd zdecyduje, czy trafią na trzy miesiące do aresztu. Tego chce prokuratura.

Reklama

Krzysztof Zasada

Grzegorz Kwolek

CZYTAJ TAKŻE NA RMF24.PL

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy