Reklama

RMF: Ciało radnego PiS wyłowiono z Wisły. Sprawę bada prokuratura

​Warszawska prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci znanego w regionie działacza Prawa i Sprawiedliwości, Tomasza Jędrzejczaka. To 52-letni radny powiatu zgierskiego, szef lokalnych struktur partii w Głownie, wiceszef oddziału KRUS w Łodzi. Jego ciało wyłowiono w sobotę z Wisły.

Śledczy będą sprawdzać, czy śmierć radnego PiS Tomasza Jędrzejczaka była wynikiem nieszczęśliwego wypadku, czy też ktoś go zabił, na co mogą wskazywać silne obrażenia głowy.

Do tragedii doszło w piątek na warszawskim Powiślu. 

Mężczyzna razem z żoną wyszli z koncertu na Torwarze. Jak nieoficjalnie informują śledczy, Tomasz Jędrzejczak poszedł na drugą stronę ulicy Czerniakowskiej "za potrzebą", a jego żona wróciła do domu.

Dzień później - w sobotę - kobieta zgłosiła zaginięcie męża. Tego też dnia znaleziono ciało radnego PiS - wyłowiono je z Wisły w Porcie Czerniakowskim. Znaleźli je kajakarze i zawiadomili służby.

Reklama

Głos prokuratury

"Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. Zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu z monitoringu. Ten monitoring został odtworzony. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich" - poinformował rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Jak przekazał, zostanie zlecona sekcja zwłok, która pozwoli na ustalenie przyczyny śmierci. "Oczywiście w toku tego postępowanie będziemy ustalać wszystkie okoliczności tego zdarzenia" - poinformował Łukasz Łapczyński.

Kim był Tomasz Jędrzejczak?

Tomasz Jędrzejczak był doświadczonym samorządowcem. W Radzie Powiatu Zgierskiego zasiadał już czwartą kadencję. W latach 2006-2010 był członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Statutowo-Prawnej. Pochodził z Głowna, miał 52 lata.

Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim złożył m.in. Zarząd Powiatu Zgierskiego, Rada Powiatu Zgierskiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

"Tomasz Jędrzejczak budował PiS w powiecie zgierskim. Był to bardzo uczynny, pracowity człowiek, był bardzo koleżeński, zawsze z uśmiechem na twarzy. Był przez jedną kadencję zastępcą starosty, nieprzerwanie radnym powiatu zgierskiego. Mój bardzo dobry kolega, będzie nam go brakowało, tak nagła niespodziewana śmierć zaskoczyła nas wszystkich" - powiedział z kolei poseł PiS Marek Matuszewski.

Informację o śmierci Tomasza Jędrzejczaka jako pierwszy podał portal Łowiczanin.info.

RMF/PAP

Reklama

Reklama

Reklama