Reklama

Rękoczyny na lekcji. Ksiądz użył siły i krzyczał: Przeproś Pana Boga

Wstrząsające nagranie z placówki oświatowej na Mazowszu. Widać na nim księdza, który trzyma w uścisku jednego z uczniów, następnie przyciska jego głowę do ławki i krzyczy: Przeproś Pana Boga. Sprawę wyjaśniają szkoła i policja. Do zdarzenia odniosła się także kuria.

Jako pierwsze o sprawie poinformowało TVN24. Nagranie wykonano w Specjalnym Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na Mazowszu, w którym uczą się dzieci niepełnosprawne intelektualnie. Zdarzenie przedstawione na filmie miało miejsce w ubiegły piątek i zostało zarejestrowane z bliskiej odległości.

"Przeproś Pana Boga"

- Przeproś - mówi ksiądz, stojąc tyłem do kamery telefonu. Duchowny zwraca się do ucznia, którego trzyma w mocnym uścisku.

- Nie przeproszę - odpowiada uczeń, na co ksiądz prawdopodobnie wykręca mu ręce.

- Bóg jest Bogiem. Należy mu się szacunek - mówi ksiądz.

Reklama

Kiedy nastolatek dalej odmawia przeprosin, ksiądz przyciska jego głowę do ławki i krzyczy: Przeproś Pana Boga.

Kolejna odmowa kończy się zapowiedzią księdza: Idziemy do pani dyrektor. Wówczas podnosi chłopca i wychodzi z nim z klasy. W tym momencie kończy się nagranie.

Policja bada sprawę

Jak informuje stacja Polsat News, która również otrzymała nagranie, sprawa trafiła na policję, która w poniedziałek otrzymała i przeanalizowała wideo. 

- Zostało przyjęte zawiadomienie o popełnienie przestępstwa od mamy nieletniego. Zostali przesłuchani świadkowie: nieletni, jego mama, a także jedna z uczennic i jej rodzic - przekazała w rozmowie z  Monika Winnik z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Zdarzenie analizuje prokuratura oraz mazowieckie kuratorium, które rozpoczęło kontrolę w ośrodku. 

Na zachowanie księdza zareagowała też dyrekcja ośrodka i kuria. Ta pierwsza poinformowała Polsat News, że nie udziela informacji ze względu na toczące się postępowanie, ale "sprawę traktuje z należytą powagą" i zawiesiła księdza w pełnieniu obowiązków nauczyciela-katechety.

Oświadczenie kurii

Kuria w wydanym oświadczeniu przekazała, że "w związku z sytuacją, która informuję że biskup płocki niezwłocznie spotka się z księdzem katechetą oraz dyrekcją tej placówki. Chodzi o to, aby sprawę dokładnie wyjaśnić i podjąć odpowiednie decyzje wobec duchownego" - napisano.

Kuria zaznaczyła, że nie miała wcześniej informacji o niewłaściwym zachowaniu księdza. "Przepraszamy za to, co się stało. Taka sytuacja nigdy nie powinna się zdarzyć" - czytamy dalej w oświadczeniu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ksiądz | religia w szkołach

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy