Reklama

Reklama

Rafał Trzaskowski: Wszystko wskazuje na to, że będę ubiegał się o reelekcję

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stwierdził, że "wszystko wskazuje na to", że będzie kandydował na prezydenta Warszawy w 2023 roku. Zadeklarował też, że nie będzie starał się o przywództwo w Platformie Obywatelskiej.

- Wszystko na to wskazuje. Zobaczymy - w ten sposób Rafał Trzaskowski odpowiedział na pytanie w Radiu Zet, czy w 2023 roku będzie kandydował na prezydenta Warszawy.

Trzaskowski zadeklarował, że nie zamierza starać się o przywództwo w Platformie Obywatelskiej. - Mamy szefa, Borys Budka, ja go wspieram. (...) Wszelkiego rodzaju insynuacje (dotyczące przejęcia przywództwa w PO - red.) są nieuprawnione - stwierdził.

Przypomniał, że Budka został niedawno wybrany na szefa PO i "cieszy się poparciem w partii". - Ja się zajmuję Warszawą, tworzę Ruch Wspólna Polska, który ma zaangażować energię tych ludzi, którzy nie chcą się angażować w partię polityczną i jestem aktywny w Platformie i koalicji - oznajmił Trzaskowski.

Reklama

Zobacz też: Rozłam u Gowina. "Chce odsunąć prawicę od władzy"

Polityk odniósł się także do kwestii swojego ruchu obywatelskiego Wspólna Polska. - Od samego początku mówiłem, że jestem członkiem PO, nie buduję nowej partii. Z jednej strony zmieniamy PO i KO, a z drugiej strony staramy się zagospodarować energię, która istnieje wśród ludzi - powiedział.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy