Reklama

Reklama

Rafał Trzaskowski: Awaria powinna zostać usunięta w ciągu 10 godzin

Spółka Veolia Energia Warszawa S.A zapewnia, że awaria ciepłownicza przy ul. Powsińskiej powinna zostać usunięta w przeciągu 10 godzin od jej zaistnienia - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski po rozmowie z prezesem prywatnej firmy Veolia Energia Warszawa S.A., która dostarcza ciepło do warszawskich domów.

Jak poinformował Trzaskowski, prezes Veolii zapewnił prezydenta stolicy, że służby spółki cały czas działają, żeby usunąć awarię i zbadać jej przyczyny. 

"Pan prezes poinformuje mnie o godz. 15 o tym, co udało się ustalić" - zapowiedział Trzaskowski.

"Na razie sytuacja jest taka, że rzeczywiście mieliśmy do czynienia ze zmianą parametrów, jeżeli chodzi o dostarczanie ciepła w całej stolicy tuż po awarii, w tej chwili sytuacja już się zmienia, dlatego że spółka Veolia dostarcza ciepło z dwóch swoich instalacji i w związku z tym sytuacja się poprawia" - zapewnił Trzaskowski.

Reklama

"W tej chwili w olbrzymiej większości Warszawy powinniśmy mieć takie same dostawy ciepła, ewentualnie tylko część Warszawy, zawłaszcza ta, która jest bardzo bliska tej awarii, może mieć przejściowe problemy. Ale spółka zapewnia, że ta awaria powinna zostać usunięta w ciągu 10 godzin od jej zaistnienia" - powiedział prezydent stolicy.

"Miejmy nadzieję, że tak jak mnie zapewnia Veolia - bo takie dostałem zapewnienia od spółki - rzeczywiście ta awaria zostanie usunięta do godziny 22" - dodał Trzaskowski.

Koszty awarii poniesie spółka Veolia

Prezydent miasta na konferencji prasowej przedstawił informacje na temat awarii ciepłowniczej sieci Veolia przy ul. Powsińskiej. Jak podkreślił, Veolia jest spółką prywatną i to ona odpowiada za wyjaśnienie przyczyn awarii. Zapewnił przy tym, że jeśli zajdzie taka potrzeba, wyjaśnianiem zajmie się również miasto.

Trzaskowski wskazał także, że wszystkie koszty związane z awarią poniesie spółka. "Wszystkie koszty zarówno ewentualne spowodowane tą awarią, jak również koszty usunięcia jej przyczyn spoczywają na spółce" - powiedział.

Według prezydenta stolicy, władze miasta wspólnie z policją i strażą pożarną zadbały o wszystkich, którzy znaleźli się w miejscu awarii. 

Dwie osoby poszkodowane

Trzaskowski potwierdził też, że dwie osoby z poparzeniami trafiły do szpitala.

Prezydent Warszawy poinformował, że zarządził kontrole we wszystkich szkołach, żłobkach i szpitalach, które znajdują się w pobliżu miejsca awarii.

Jak zapowiedział Trzaskowski, kolejne informacje w tej sprawie przedstawione zostaną po godz. 15 w środę. "Nie chcemy w tej chwili stawiać żadnych hipotez, dlaczego doszło do tego wycieku ciepłej wody" - zaznaczył.

Potężna awaria

Zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości ul. Powsińskiej 67 wpłynęło do straży pożarnej ok. godz. 9.45. 

"Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą woda, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej" - przekazywał kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy