Reklama

Radom: Radny znęcał się nad żoną. Dostał grzywnę

Na karę grzywny skazał sąd w Radomiu radnego miejskiego i aktora radomskiego Teatru Powszechnego Jarosława R. za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak poinformował we wtorek rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza, zarzuty dotyczyły okresu od lutego 2010 do lutego 2017 r.

Zgodnie z ustaleniami sądu Jarosław R. przez siedem lat znęcał się nad żoną psychicznie i fizycznie, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał ją, groził wyrzuceniem z domu, popychał, szarpał i groził pozbawieniem życia i zdrowia. Dodatkowo mężczyzna pobił żonę; kobieta doznała potłuczenia głowy i nóg.

Jarosław R. został skazany na karę grzywny w wysokości 2 tys. zł. Sąd orzekł także na rzecz pokrzywdzonej nawiązkę w kwocie 3 tys. zł. Jarosław R. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Reklama

Jarosław R. jest radnym Rady Miejskiej w Radomiu. W wyborach startował z komitetu wyborczego Koalicja na Rzecz Zmian, w skład którego wchodzili m.in. przedstawiciele PO, Nowoczesnej i SLD.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy