Reklama

Reklama

Pożar w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym w Siennicy. Nie żyją dwie osoby

Dwaj mężczyźni zginęli wskutek pożaru, do którego doszło w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym w Siennicy. Z budynku ewakuowano w sumie 74 osoby. Jak poinformował Interię oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Mazowieckim mł. kpt. Paweł Plagowski, w jednym z pokoi zapalił się materac.

- O godz. 3:56 straż pożarna w Nowym Dworze Mazowieckim dostała zgłoszenie o pożarze w Siennicy. Ogień pojawił się w jednym z pokoi. Ze zgłoszenia wynikało, że jest jeden poszkodowany. W pokoju miała być jeszcze jedna osoba - powiedział Interii mł. kpt. Paweł Plagowski.

Strażacy po przybyciu na miejsce ewakuowali obie osoby. Byli to dwaj mężczyźni w wieku 85 i 75 lat, którzy przebywali w jednym pokoju. Mimo udzielonej pomocy, niestety, nie udało się ich uratować. Obaj zmarli.  

Ze względu na duże zadymienie całego budynku straż ewakuowała w sumie 74 osoby, cztery z nich podtruły się dymem. Dla ewakuowanych strażacy rozstawili namioty. Jak powiedział kpt. Plagowski, obecnie osoby te wróciły do budynku. 

Reklama

W pokoju, gdzie przebywali dwaj mężczyźni, zapali się materac. Na razie nie wiadomo, z jakiego powodu. Na miejsce udał się prokurator, który zajmie się wyjaśnieniem sprawy. 

Wskutek pożaru zniszczony został pokój oraz korytarz. Sytuacja jest opanowana. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje