Reklama

Reklama

Policja zatrzymała poszukiwanego za napad na bank w Niemczech

Policjanci z Pułtuska (Mazowieckie) zatrzymali na drodze krajowej nr 61 mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. 55-letni mieszkaniec Kętrzyna jest podejrzany o dokonanie napadu na bank w Niemczech.

Jak poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku sierż. sztab. Milena Kopczyńska, 55-latek wpadł w ręce policjantów z drogówki po tym, jak kierując samochodem, popełnił szereg wykroczeń drogowych. "Niebezpiecznie wyprzedzał inny pojazd i nie stosował się do linii podwójnej ciągłej" - powiedziała Kopczyńska.  

Po zatrzymaniu samochodu, wylegitymowaniu kierowcy i sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o napad na bank na terenie Niemiec. "Do zdarzenia doszło 10 sierpnia. Od tamtej pory podejrzany o udział w tym przestępstwie był poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości" - dodała policjantka.  

Reklama

W samochodzie marki BMW, którym poruszał się zatrzymany, znaleziono atrapę broni, a sam pojazd prawdopodobnie pochodzi z kradzieży. Mieszkaniec Kętrzyna został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie oczekuje na ekstradycję do Niemiec.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy