Reklama

Reklama

Policja zabezpieczyła 34 tys. "podróbek" kosmetyków i odzieży

W magazynach pod Warszawą policjanci znaleźli 32 tys. sztuk podrobionych kosmetyków i ponad 2 tys. sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Zatrzymano trzy osoby, które wprowadzały je do obrotu. Szacunkowa wartość towaru to ok. 4 mln zł.

Dwa magazyny, w których znajdowały się podrobione ubrania, perfumy i wody toaletowe znajdowały się na terenie powiatów pruszkowskiego i piaseczyńskiego. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej natrafili na "podróbki" także w dwóch samochodach.

Reklama

Zatrzymano trzy osoby, które podrobiony towar wprowadzały do obrotu. Jak się nieoficjalnie dowiedziała PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy chodzi o rodzinę - rodziców i syna - mieszkającą nieopodal Pruszkowa.

- Osoby te były już w przeszłości notowane w związku z tego typu przestępczością - powiedział w piątek rzecznik komendanta stołecznego policji aspirant Mariusz Mrozek.

Zatrzymani odpowiedzą za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne