Reklama

Reklama

Polacy rezygnują z pracy na Wyspach

Czyżby diametralnej zmianie uległy zwyczaje "zarobkowe" Polaków? Wszystko wskazuje na to, że tak. Jak wynika z przeprowadzonych badań Od kiedy Polska należy do Unii, nigdy tak niewiele rodaków nie wybierało się do pracy w Zjednoczonym Królestwie.

W drugim kwartale tego roku - jak donosi "Dziennik" - na taką decyzję odważyło się zaledwie 25 tys. osób - wynika z opublikowanego właśnie raportu brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych. To o ponad 1/3 mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Reklama

Według gazety, powrót Polaków z Wielkiej Brytanii to efekt silnego złotego, szybkiego rozwoju kraju i spadku bezrobocia. Ale także, jak twierdzą politycy PO, zmian politycznych, które nastąpiły w kraju od ostatnich wyborów. Zdaniem PiS to kompletna bzdura.

Faktem jest jednak to - podkreśla "Dziennik" - że powrót setek tysięcy imigrantów może zmienić preferencje polityczne w nadchodzących wyborach prezydenckich.

W przeciwieństwie do Polonii amerykańskiej, zwykle wiernej PiS, Polacy z Wielkiej Brytanii i Irlandii systematycznie deklarowali poparcie dla PO.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje