Reklama

Reklama

Płońsk: 60-latka potrąciła pieszych na przejściu. Po wyjściu z auta zemdlała

W Płońsku kierująca chevroletem potrąciła dwie kobiety w wieku 62 i 23 lat. 60-latka tłumaczyła, że nie zauważyła przechodniów, ponieważ nagle źle się poczuła. Po wyjściu z auta zemdlała. Trzy kobiety zostały zabrane do szpitala.

Jak przekazała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, do zdarzenia doszło w czwartek przed południem na ul. Płockiej - wstępne ustalenia i relacja 60-letniej mieszkanki gminy Płońsk, kierującej chevroletem, wskazują, że w trakcie jazdy samochodem źle się poczuła i nie zauważyła przechodzących przez przejście dla pieszych dwóch kobiet.

- Obie mieszkanki Płońska, w wieku 62 i 23 lat, matka z córką, zostały potrącone przez chevroleta. Kierująca nim po wyjściu z pojazdu zemdlała. Na miejscu pomoc była udzielana wszystkim trzem kobietom, które ostatecznie trafiły do szpitala, aby ostatecznie lekarze ocenili, jakich ewentualnie obrażeń doznały - powiedziała podkom. Drężek-Zmysłowska. Dodała, iż ze wstępnych ustaleń i oględzin na miejscu zdarzenia wynika, że uderzenie samochodu nie było przypuszczalnie silne.

Reklama

Bezwzględne pierwszeństwo

W związku ze zmianą przepisów, od 1 czerwca pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo na oznakowanym przejściu przez jezdnię - kierujący ma obowiązek obserwować przejście i pieszemu, który znajduje się na przejściu lub zamierza na to przejście wejść, umożliwić bezpieczne poruszanie się.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy