Reklama

Reklama

Płock: Nie żyje mężczyzna, który po policyjnej interwencji trafił do szpitala

Nie żyje mężczyzna, który po policyjnej interwencji w Płocku (woj. mazowieckie) trafił do szpitala - potwierdziła Interii prokurator rejonowa w Płocku Małgorzata Orkwiszewska. 32-latek w niedzielę, jak informowała policja, popełnił wykroczenie i nie zatrzymał się do kontroli. Po ujęciu przez funkcjonariuszy miał zachowywać się agresywnie i wulgarnie. Użyto wobec niego gazu łzawiącego.

Policyjny pościg ulicami Płocka miał miejsce w niedzielę w godzinach popołudniowych. Kierowca seata, podróżujący z kobietą i 1,5-miesięcznym dzieckiem, miał nie zastosować się do sygnalizacji świetlnej, a następnie, pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i błyskowych z radiowozu, nie zatrzymać się do kontroli. Kiedy mężczyznę ujęto, "był bardzo agresywny i arogancki".

Reklama

"Miał bełkotliwą mowę i używał wulgaryzmów, a także groził policjantom. Nie reagował na polecenia funkcjonariuszy i unikał badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu (...). Mężczyzna szarpał się, kopał i uderzał policjantów, powodując u funkcjonariuszy urazy ciała, uszkadzając telefon i umundurowanie służbowe" - twierdzą mundurowi. 

Agresywna miała być również towarzysząca mężczyźnie kobieta - usłyszała ona zarzuty za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz wymuszenie czynności urzędowych.

Wobec 32-latka zastosowano siłę fizyczną i chwyty obezwładniające. Konieczne okazało się jednak wezwanie też innych patroli, a także użycie gazu łzawiącego. 

W pewnym momencie zatrzymany kierowca seata zasłabł. Policjanci udzieli mu pierwszej pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Jak dowiedziała się Interia w Prokuraturze Rejonowej w Płocku, jego życia nie udało się uratować.

- W dniu dzisiejszym prokuratura została poinformowana telefonicznie o zgonie tego mężczyzny przez lekarza ze Szpitala Wojewódzkiego w Płocku. W związku z tą informacją sporządziłam pismo, w którym wskazałam, że prokuratura do dalszych potrzeb procesowych zabezpiecza zwłoki mężczyzny oraz dokumentację medyczną związaną z udzieloną temu mężczyźnie pomocą medyczną. Jednocześnie poleciłam, aby akta związane z tą interwencją policyjną zostały niezwłocznie przesłane do prokuratury. Po wpłynięciu tych akt będą podejmowane dalsze czynności w tej sprawie - przekazała Interii prokurator rejonowa w Płocku Małgorzata Orkwiszewska.

Niemal na pewno, jak usłyszeliśmy, zostanie zarządzona sekcja zwłok.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje