Reklama

Reklama

Płock: Incydent podczas spotkania z Adamem Michnikiem

W Płocku (Mazowieckie) policja zatrzymała osiem osób, które zakłóciły zorganizowane we wtorek przez Komitet Obrony Demokracji spotkanie z Adamem Michnikiem, redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej". Podczas spotkania odpalona została raca dymna. Nikomu nic się nie stało.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy płockiej policji Krzysztof Piasek, wśród zatrzymanych jest osoba, która odpaliła racę.

"Podczas spotkania doszło do incydentu. Ktoś odpalił racę dymną. Salę trzeba było przewietrzyć. Potem spotkanie kontynuowano. Nikomu nic się nie stało" - powiedział Piasek. Jak zaznaczył, obecni na miejscu policjanci zatrzymali osobę, która odpaliła racę oraz siedem innych osób, które zakłócały spotkanie okrzykami.

Rzecznik płockiej policji dodał, że większość zatrzymanych odpowie za wykroczenie polegające na zakłócaniu porządku; po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domów. Osoba, która odpaliła racę dymną, trafiła do aresztu. Odpowie za narażenie innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co zgodnie z art. 160 kodeksu karnego grozi do trzech lat pozbawienia wolności. 

Reklama

Zorganizowane przez KOD spotkanie z Adamem Michnikiem, w którym uczestniczyło około stu osób, odbywało się w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku. Grupa, która zakłóciła przebieg spotkania, liczyła - według różnych relacji świadków - od kilku do kilkunastu osób. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania wznosili okrzyki: "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy