Reklama

Reklama

Płock. 13-latek spowodował kolizję. Podczas ucieczki wpadł pod samochód

​W Płocku 13-latek spowodował kolizję. Wiózł nietrzeźwą parę - 29-latka i 24-latkę. Po zderzeniu z innym samochodem, kierujący nastolatek wysiadł i zaczął uciekać. Potrącił go inny pojazd.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska, ze wstępnych ustaleń wynika, że 13-latek kierował volkswagenem, w którym pasażerami byli 29-letni mężczyzna i 24-letnia kobieta, oboje pod wpływem alkoholu - do zdarzenia doszło w piątek po południu na jednej z ulic na peryferiach miasta.

Rzucił się do ucieczki i wpadł pod samochód

- Gdy kierujący volkswagenem 13-latek uderzył swym samochodem w tył forda, wysiadł z auta i zaczął uciekać. Niestety podczas tej ucieczki został potrącony przez przejeżdżający akurat inny samochód, także forda. W wyniku tego zdarzenia trafił do szpitala - powiedziała podkom. Lewandowska. - Na razie nie ma informacji, że nieletni odniósł poważniejsze obrażenia - dodała.

Reklama

- Trwają wciąż szczegółowe ustalenia, dotyczące okoliczności zdarzenia. W przypadku 13-latka dalsze czynności muszą być przeprowadzone w obecności rodziców. Wtedy też pobrana zostanie od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie - podkreśliła rzeczniczka płockiej policji. Jak dodała, niezależnie od wyników tych badań, sprawą nieletniego, który doprowadził do kolizji, i tak zajmie się sąd rodzinny.


Reklama

Reklama

Reklama