Reklama

Reklama

Oszukany przy zakupie ekogroszku. Stracił ponad 8 tys. zł

Trudna sytuacja na rynku węgla sprzyja oszustom. 37-letni mieszkaniec powiatu płockiego stracił ponad 8 tys. zł. Mężczyzna zamówił pięć ton ekogroszku przez stronę internetową, otrzymał potwierdzenie zakupu i dane do przelewu. Chwilę później okazało się, że 37-latek został oszukany.

Jak poinformowała we wtorek asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, dzień wcześniej 37-letni mieszkaniec tego powiatu złożył tam zawiadomienie, że został oszukany przy zakupie ekogroszku za pomocą strony internetowej - obecnie prowadzone są czynności w celu ustalenia oszusta.

- Mężczyzna szukał atrakcyjnych cenowo ogłoszeń. W tym celu przeglądał internet. Na jednej ze stron znalazł korzystną ofertę cenową i zamówił pięć ton ekogroszku. Otrzymał na e-mail potwierdzenie i dane do realizacji przelewu za zakupiony towar - wyjaśniła asp. Kowalska.

Reklama

Węgiel. Firma nie prowadziła sprzedaży 

Jak podkreśliła, gdy po kilku godzinach 37-latek ponownie odwiedził stronę internetową tej samej firmy, tym razem wyświetliła się na niej informacja, że nie prowadzi ona sprzedaży węgla za pośrednictwem sklepu internetowego, a klienci, którzy w ten sposób złożyli zamówienie zostali oszukani.

- Oszukany stracił 8345 zł - dodała asp. Kowalska. Zwróciła jednocześnie uwagę, że "wysokie ceny węgla oraz trudności w jego zakupie spowodowały, że pojawiły się ogłoszenia stworzone przez oszustów".

Policja przypomina i apeluje, aby zachować dużą ostrożność przy korzystaniu z tego rodzaju ofert oraz stosować zasadę ograniczonego zaufania.

- Uważajmy też na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów - przestrzega policja.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy