Reklama

Ostrów Mazowiecka: Ukrainiec przyznał się do zabójstwa swojego rodaka

40-letni obywatel Ukrainy przyznał się do zabójstwa swojego rodaka. - Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące - poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz. Ciało 55-latka znaleziono w wynajmowanym mieszkaniu w Ostrowi Mazowieckiej.

Mazowieccy policjanci zatrzymali 40-letniego obywatela Ukrainy, podejrzewanego o zabójstwo 55-letniego mężczyzny, również obywatela Ukrainy. Ciało mężczyzny znaleziono w mieszkaniu w Ostrowi Mazowieckiej. Przyczyną śmierci były liczne rany kłute. Zatrzymany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Ofiara i sprawca pracowali w jednej firmie - spółdzielni mleczarskiej.

Ostrów Mazowiecka: Ciało 55-letniego Ukraińca w wynajmowanym mieszkaniu

Właściciel mieszkania w Ostrowi Mazowieckiej we wtorek 27 grudnia po południu dokonał makabrycznego odkrycia. W mieszkaniu znalazł zwłoki 55-letniego Ukraińca, któremu wynajmował lokum. Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz zaznaczyła, że mieszkanie było czyste, zadbane i zamknięte na klucz.

Reklama

W czwartek 29 grudnia po godzinie 15 zakończyła się sekcja zwłok zamordowanego. Według biegłych przyczyną zgonu były, jak przekazała rzeczniczka, liczne rany kłute w obrębie klatki piersiowej, do serca i płuc.

Jak poinformowała policja w Ostrołęce, w ubiegłą środę zatrzymano 40-letniego obywatela Ukrainy mieszkającego na terenie Ostrowi Mazowieckiej. Na podstawie zgromadzonego materiału prokurator w piątek 30 grudnia przedstawił 40-latkowi zarzut zabójstwa. 

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Sprawą nadal zajmują się śledczy i nie wykluczają dalszych zatrzymań. Za zabójstwo grozi dożywocie.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: mazowieckie | Ukraińcy | zabójstwo

Reklama

Reklama

Reklama