Obcokrajowcy udawali studentów, by pracować nielegalnie w Polsce. Akcja SG

Radiowóz Straży Granicznej marki Mercedes na patrolu, włączone sygnały świetlne, ulica w tle.
Straż Graniczna skontrolowała pracujących cudzoziemcówKlaudia RadeckaAgencja FORUM

W skrócie

  • Straż Graniczna ujawniła proceder polegający na zatrudnianiu cudzoziemców nielegalnie przy wykorzystaniu fikcyjnych zaświadczeń o studiowaniu.
  • Podczas kontroli w jednym z przedsiębiorstw w powiecie sokołowskim stwierdzono, że 143 osoby pracowały niezgodnie z przepisami pracy, a 124 miały fałszywe legitymacje studenckie.
  • 20 cudzoziemców zostało zatrzymanych i objętych procedurą wydalenia z Polski, a odpowiedzialnym za nielegalne zatrudnienie grożą grzywny do 50 tysięcy złotych.
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

"Nalot" SG na Mazowszu. Ponad połowa pracowała nielegalnie

Zobacz również:

Praca obcokrajowców "na czarno". Zatrzymano 20 osób

Zobacz również:

"Wydarzenia": Prohibicja w Warszawie już obowiązuje. Mieszkańcy czekają na efektyPolsat News