Reklama

Reklama

O. Stanisław Przepierski nie żyje

Nie żyje o. Stanisław Przepierski z klasztoru na warszawskim Służewie. Dominikanin zmarł w wieku 61 lat po długiej i ciężkiej chorobie w domu rodzinnym w Poznaniu - poinformowali zakonnicy.

Na stronie internetowej zakonu dominikanów podano, że "w środę, 18 listopada, zmarł w Poznaniu otoczony serdeczną opieką najbliższych osób śp. o. Stanisław Przepierski OP. Żył 61 lat, w tym 35 lat w naszym Zakonie i 29 lat w kapłaństwie".

Przypomniano, że był "gorliwym czcicielem Matki Bożej, szczególnie Maryi obecnej w otaczanym modlitwą na Służewie wizerunku Niepokalanej Królowej Różańca, Pani Żółkiewskiej". "Był opiekunem Żywego Różańca w naszej parafii i w Archidiecezji Warszawskiej. Wierzymy, że Maryja wyjdzie mu na spotkanie i wprowadzi go do wiecznej radości Pana" - napisali dominikanie.

Reklama

Z kolei na Twitterze poinformowali, że zmarł "po długiej i ciężkiej chorobie w domu rodzinnym".

Zapewnili, że o terminie pogrzebu poinformują w najbliższym czasie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy