Reklama

Reklama

"Nowy Rok będzie szczęśliwy". Burmistrz opublikował noworoczne zarządzenie

"Nowy Rok 2022 będzie szczęśliwy dla Miasta Sulejówka i wszystkich jego Mieszkańców" - zadecydował burmistrz Sulejówka Arkadiusz Śliwa w zarządzeniu opublikowany w mediach społecznościowych. Treść dokumentu upublicznił zastępca burmistrza, Remigiusz Górniak.

Noworoczne życzenia w formie "zarządzenia" włodarze Sulejówka opublikowali rankiem 31 grudnia ubiegłego roku.

"Nowy Rok 2022 będzie szczęśliwy dla Miasta Sulejówka i wszystkich jego Mieszkańców" - zadecydował w zarządzeniu burmistrz Arkadiusz Śliwa, powołując się w dokumencie na nieistniejącą ustawę o Wielkim Sulejówku z 30 lutego 2010 r.

"Zarządzenie podlega opublikowaniu przez mojego Zastępcę na fejsie" i "wchodzi w życie z dniem 31 grudnia 2021 r. o godzinie 23:59:59" - napisał w dokumencie burmistrz.

Nawiązania do marszałka Józefa Piłsudskiego

Mieszkańcy, którzy w komentarzach na Facebooku docenili żart burmistrza i jego zastępcy, zauważyli także w dokumencie odniesienia do postaci marszałka Józefa Piłsudskiego, który mieszkał w Sulejówku.

Reklama

Pierwsze znajduje się już w numerze zarządzenia 5/12/67, które jest nawiązaniem do daty urodzin Piłsudskiego - 5 grudnia 1867 r. 

Drugim odniesieniem do marszałka jest pozycja ustawy w Dzienniku Ustaw. Podano tam bowiem liczby 1923, 6 i 13, co jest nawiązaniem do daty 13 czerwca 1923 r. kiedy gen. Tadeusz Rozwadowski i Jakub Krzemieński przekazali politykowi klucze do willi Milusin, w której Piłsudski zamieszkał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje