Reklama

Nielegalnie wspiął się na szczyt Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europejskiej

- Nie patrzę w górę, nie patrzę w dół, tylko się wspinam - mówi YouTuber "Mokotowski" w trakcie wejścia na szczyt dźwigu przy budowie stołecznego drapacza chmur Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europejskiej. Nagranie z nielegalnego wejścia obejrzało ponad 100 tysięcy osób.

- Niedziela, piąta rano, podejmuję pierwszą próbę "wbicia" na Varso Tower - wyjaśnia na początku nagrania młody mężczyzna, który w serwisie YouTube publikuje pod pseudonimem "Mokotowski". - To najtrudniejsza wspinaczka w moim życiu - mówi. Na kanale ma filmy, które uwieczniają np. wspinaczkę na 200-metrowy dźwig. 

Po kilku minutach udaje mu się dotrzeć na szczyt dźwigu na wysokości ponad 300 metrów (PKiN z iglicą ma 237 metrów). - Spełniło się moje marzenie - przekonuje. 

Nagranie pojawiło się na YouTube przed kilkoma dniami, ale najprawdopodobniej do wejścia na Varso Tower doszło kilka miesięcy wcześniej. Film został już usunięty.

Reklama

Wojciech Gurak z biura prasowego HB Reavis (generalny wykonawca Varso Tower) zaapelował w rozmowie z warszawa.wyborcza.pl, "żeby nie pochwalać tego rodzaju działań". Firma podkreśla, że mężczyzna wtargnął na budowę, sprawą ma zająć się policja. 


Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy