Reklama

Reklama

Nie żyje Tadeusz Ross. Politycy żegnają aktora, satyryka i polityka

Nie żyje Tadeusz Ross, aktor, satyryk, były poseł i europoseł, a ostatnio radny Warszawy. "Dziękuję za pracę i zaangażowanie na rzecz warszawianek i warszawiaków" - napisał na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Tadeusza Rossa żegnają też we wtorek politycy PO i stołeczni radni.

O śmierci Tadeusza Rossa jako pierwsza informowała Interia.pl. We wtorek szef klubu radnych KO w stołecznej radzie miasta Jarosław Szostakowski. Artysta i polityk miał 83 lata.

"Bardzo smutna wiadomość. Odszedł Tadeusz Ross. Aktor, satyryk, były poseł i europoseł, a ostatnio radny Warszawy. Dziękuję za pracę i zaangażowanie na rzecz warszawianek i warszawiaków. Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół" - w ten sposób zmarłego pożegnał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Reklama

Wpisy w mediach społecznościowych zamieścili też inni politycy Platformy Obywatelskiej i stołeczni radni.

"Bardzo smutna wiadomość. Zmarł Tadeusz Ross - aktor, scenarzysta, satyryk. Poseł i europoseł PO, radny Warszawy, nasz serdeczny przyjaciel. Będziemy pamiętać" - napisała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński podkreślił, że Tadeusz Ross był "dobrym, uczciwym i ciepłym człowiekiem". "Tadeusz, będzie Ciebie bardzo brakować. To był wielki zaszczyt znać Ciebie i współpracować z Tobą. Odpoczywaj w spokoju" - dodał.

"Zmarł Tadzio Ross. Nasz wiecznie uśmiechnięty klubowy kolega. Pamiętam, jak zabrałam go do mojego Skarżyska. Cóż to była za podróż i spotkania pełne anegdot i ciepła. Tadziu, żegnaj, Dobry Człowieku. Do zobaczenia" - napisała z kolei wiceprzewodnicząca Platformy Marzena Okła-Drewnowicz.

Nie żyje Tadeusz Ross. "Był popularnym i lubianym artystą"

Wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej przypomniał, że Tadeusz Ross był "popularnym i lubianym artystą, "niezapomnianym Zulu Gulą", a przede wszystkim - jak dodał - kolegą z Rady Warszawy. "Wielki smutek" - napisał radny KO.

"Miałem okazję poznać Pana Tadeusza w Radzie Miasta. Odznaczał się wysoką kulturą, również w stosunku do swoich oponentów. Będzie nam Pana brakować. Niech spoczywa w pokoju" - to z kolei wpis radnego PiS Michała Szpądrowskiego.

Tadeusz Ross był aktorem, satyrykiem i scenarzystą, absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (d. Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza) w Warszawie. Znany był przede wszystkim jako twórca programów satyrycznych, m.in. "Zulu-Gula" oraz "Rossmówki", które współtworzył z Piotrem Fronczewskim.

W 2006 roku został radnym Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej , a rok później posłem PO. W 2009 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat europosła. W Parlamencie Europejskim znalazł się jednak cztery lata później, zastępując Rafała Trzaskowskiego, który został ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska. Od 2018 roku znów zasiadał w Radzie Warszawy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy