Reklama

Nie żyje sołtys wsi Kamionka. Zmarł po użądleniu przez osy

"Z przykrością informujemy, że w tragicznych okolicznościach odszedł od nas Zdzisław Gierula. Od 2012 roku sołtys wsi Kamionka (Mazowieckie)" - poinformował we wtorek, 4 sierpnia, na stronie internetowej urząd miasta i gminy Piaseczno.

"Z wielkim żalem żegnamy Ś.P. Zdzisława Gierulę, zmarłego tragicznie Sołtysa wsi Kamionka, który pełnił swą funkcję od 2012 r." - napisano na stronie internetowej.

"Wyrazy współczucia rodzinie i bliskim składają Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno i Rada Miejska w Piasecznie" - dodano.

Wielkokrotne użądlenia

Jak podaje lokalny portal piasecznonews.pl, do tragicznego zdarzenia z udziałem sołtysa Kamionki doszło w piątek ok. godz. 15 w rejonie ulicy Redutowej. Mężczyzna został poproszony przez właścicieli jednej z posesji o zdjęcie z drzewa gniazda os.

"Niestety, został użądlony, najprawdopodobniej wielokrotnie. Stracił przytomność. Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Działania były prowadzone bardzo długo" - relacjonował oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie, nadkom. Jarosław Sawicki.

Reklama

Sołtys nieprzytomny został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali. Nie udało się go uratować.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama