Reklama

Reklama

Nauczycielka dusiła ucznia podczas lekcji? Sprawę bada już prokuratura

"Na lekcjach muzyki w klasie 6 nauczycielka podduszała i dociskała do ławki ucznia" - zaalarmował na Gorącą Linię RMF FM jeden z mieszkańców Sienna w woj. mazowieckim. "Prosimy o interwencje, ponieważ sprawa bulwersuje całą gminę, dzieci boją się iść do szkoły" – zaznaczył. Jak potwierdził dziennikarz RMF FM, prokuratura została już powiadomiona o incydencie, do którego doszło w szkole.

Relacja, która przyszła na adres fakty@rmf.fm dotyczy sytuacji, która miała mieć miejsce cztery dni temu w szkole podstawowej im. Teofila Banacha w Siennie. Na lekcji muzyki w jednej z klas szóstych, nauczycielka miała podduszać i dociskać ucznia do ławki. Chłopiec - jak zaznaczono w mailu - jest wychowankiem domu dziecka.

Reklama

- Wywołało to wielką panikę i strach wśród dzieci, dziewczynki płakały, jeden chłopiec próbował pomóc koledze, jednak nauczycielka go odepchnęła. Poszkodowane dziecko broniąc się krzyczało "Zostaw mnie!", jednak ta nie reagowała - pisał w mailu nasz słuchacz. - Chłopiec jest chory na padaczkę, ataki są dosyć silne, nauczycielka krzyczała że go z tego wyleczy - zaznaczył.

Z informacji TVP Info wynika, że uczeń z początku potraktował sytuację jako żart. Jednak, kiedy jego próby uwolnienia się z uścisku nauczycielki, nagrane przez pozostałych uczniów, nie przynosiły skutku, jeden z chłopców wezwał na pomoc innego nauczyciela.

Szkoła, po otrzymaniu sygnału o zajściu - jak twierdzi dyrekcja w rozmowie z dziennikarzami telewizji - zbadała kobietę alkomatem. Wynik badania miał wskazywać, że nauczycielka była trzeźwa, ale jej zachowanie zaniepokoiło przełożonych. Kobieta była silnie rozemocjonowana, dlatego po konsultacji z lekarzem, z miejsca pracy zabrał ją syn. Jeszcze tego samego dnia szkoła powiadomiła o zajściu policję.

Nauczycielka została zawieszona przez dyrekcję szkoły i raczej nie ma do niej powrotu. W tej chwili kobieta znajduje się pod opieką lekarza.

Sprawę bada już prokuratura. Zawiadomienie złożył dyrektor domu dziecka, pod opieka którego przebywa chłopiec.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne