Reklama

Reklama

Naczynia z epoki brązu w prywatnym mieszkaniu

Policjanci z warszawskiego Wilanowa zabezpieczyli w prywatnym mieszkaniu naczynia pochodzące z epoki brązu. Naczynia to elementy kultury łużyckiej sprzed około 3000 lat.

Jak informuje policja, posiadacze naczyń nie byli świadomi ich wartości muzealnej. Zabytki zauważył naukowiec, który czytając magazyn poświęcony projektowaniu wnętrz, dostrzegł naczynia na zdjęciu opublikowanym przez mieszkankę warszawskiego Wilanowa.

Po konsultacji z Narodowym Instytutem Dziedzictwa, policja zabezpieczyła naczynia.

Urna, czerpak oraz dwa inne naczynia są autentyczne i pochodzą prawdopodobnie sprzed około 3000 lat. Posiadanie ich przez osoby prywatne jest zabronione, gdyż stanowią własność Skarbu Państwa.

Małżeństwo otrzymało naczynia 15 lat temu w prezencie od swojego nieżyjącego znajomego.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy