Reklama

Reklama

MPWiK w Warszawie: To koszt budowy, utrzymania i demontażu mostu pontonowego na Wiśle

Koszt budowy, utrzymania i demontażu przez Wojsko Polskie mostu pontonowego na Wiśle wyniósł ponad 355 tys. zł - poinformowało w poniedziałek Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

- MPWiK otrzymało faktury na łączną kwotę 355 336,63 zł jako zwrot kosztów poniesionych przez wojsko. Płatność faktur wystawionych 5 stycznia 2021 roku nastąpi najpóźniej do 26 stycznia 2021 roku - przekazał Marek Smółka, rzecznik MPWiK, zapytany o koszt budowy, utrzymania i demontażu przez Wojsko Polskie mostu pontonowego na Wiśle.

Umowa z wojskiem w tej kwestii zakładała minimalne koszty - zaznaczyła prezes zarządu MPWiK Renata Tomusiak. - To jest zwrot de facto kosztów (...). Taka współpraca, jaką my mieliśmy z Wojskiem Polskim, to jest przykład profesjonalizmu na najwyższym poziomie. Wojsko Polskie zasługuje na przeogromne podziękowania - podkreśliła. 

Reklama

Awaria "Czajki"

Wojsko zdemontowało most pontonowy na Wiśle, na którym ułożone były dwie nitki rurociągu tymczasowego, doprowadzającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka", w połowie grudnia.

Spółka przełączyła wówczas, jak informowało MPWiK, przepływ ścieków z tymczasowego układu przesyłowego ułożonego na moście pontonowym do nowego, wydrążonego pod Wisłą rurociągu alternatywnego układu przesyłowego i przystąpiła do kolejnej fazy inwestycji, czyli ułożenia kolejnego rurociągu pod dnem Wisły. Całość ma być zakończona w 2022 roku.

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni "Czajka" doszło 29 sierpnia ubiegłego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy