Reklama

Mężczyzna zaatakowany przez rottweilery. 57-latek zmarł w szpitalu

Mężczyzna pogryziony przez rottweilery w pow. płońskim na Mazowszu zmarł kilka dni temu w szpitalu w Warszawie - poinformowała w piątek prokurator rejonowy w Płońsku Ewa Ambroziak.

- Sekcja zwłok 57-latka potwierdziła, że przyczyną śmierci mężczyzny były wielonarządowe obrażenia związane z pogryzieniem przez psy - przekazała prok. Ambroziak.

Prokuratura zmienia kwalifikację czynu

W związku ze zgonem pokrzywdzonego, prokuratura zmieniła kwalifikację czynu. Śledztwo jest obecnie prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Przestępstwo to jest zagrożone karą od trzech miesięcy do lat pięciu.

Prokurator poinformowała, że na razie nikomu się przedstawiono zarzutów. - Sprawą na polecenie śledczych zajmują się policjanci, którzy swoje czynności powinni wykonać do 20 grudnia - powiedziała prokurator.

Reklama

Psy do tej pory nie były agresywne

Do tragicznego zdarzenia doszło 17 listopada w jednym z gospodarstw w miejscowości Omięciny, w gm. Joniec. 57-letni mężczyzna, który tam pracował, został zaatakowany i dotkliwie pogryziony przez trzy psy rasy rottweiler. Został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do jednego ze szpitali w Warszawie, gdzie przeszedł operacje. Jego stan od początku był określany jako krytyczny.

Według ustaleń policji poszkodowany 57-letni mężczyzna był zameldowany na terenie gminy Serock, ale w ostatnim czasie zamieszkiwał gdzie indziej, przy czym na terenie gospodarstwa w miejscowości Omięciny wykonywał różne prace porządkowe od około dwóch tygodni.

Zaatakowany przez trzy psy doznał licznych obrażeń na całym ciele, szczególnie górnych jego partii, w tym rąk, głowy i twarzy.

Po zdarzeniu policja informowała, że gdy doszło do ataku na 57-latka psy nie były zamknięte na terenie posesji i do tej pory nie były agresywne. Lekarz weterynarii, po obserwacji zwierząt, stwierdził, iż psy nie stanowią zagrożenia. Nie miały też żadnych chorób zakaźnych jak wścieklizna i zostały zwrócone właścicielom.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: rottweilery | pogryzienie | mężczyzna | joniec

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy