Reklama

Reklama

Mazowsze: Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia. Miał 1,5 promila

59-letni rowerzysta zginął na drodze Krajowej nr 62 w Skuszewie (woj. mazowieckie, powiat wyszkowski). Mężczyzna został potrącony przez samochód, którego kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Jakiś czas później kierujący zgłosił się na komendę. Okazało się, że był pijany. Sprawą zajmuje się prokurator.

Oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński powiedział, że do śmiertelnego potrącenia rowerzysty doszło ok. godz. 11.25 w niedzielę na dk 62 w miejscowości Skuszew. "Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 59-letni rowerzysta" - dodał.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że prawdopodobnym sprawcą wypadku drogowego jest kierowca samochodu osobowego, który wykonywał manewr wyprzedzania dwóch innych pojazdów. W wyniku tego manewru zahaczył rowerzystę, po czym oddalił się z miejsca - poinformował kom. Wroczyński.

Reklama

21-letni kierowca osobówki później zgłosił się do komendy w Wyszkowie. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że w jego organizmie jest ponad 1,5 promila. Mężczyźnie zostanie pobrana krew do dalszych badań.

Przebieg i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. Przesłuchują świadków, zabezpieczają ślady. Czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratora.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy