Reklama

Reklama

Mazowsze: Co ze szkołami, które nie sklasyfikowały uczniów?

W 16 szkołach na Mazowszu nie przeprowadzono klasyfikacji uczniów ostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Warszawie Andrzej Kulmatycki. Zaznaczył, że dane te pochodzą z ubiegłego piątku z godz. 10.00.

"W 16 szkołach ponadgimnazjalnych na Mazowszu nie przeprowadzono klasyfikacji uczniów ostatnich klas poprzez decyzje klasyfikacyjnej rady pedagogicznej" - powiedział PAP Andrzej Kulmatycki. Zaznaczył, że dane te pochodzą z ubiegłego piątku z godz. 10.00. Wyjaśnił, że w 10 spośród tych 16 liceów ogólnokształcących i techników rady miały się odbyć jeszcze w piątek. Rzecznik przyznał, że nie ma informacji, czy rady się odbyły. "W sześciu szkołach potencjalnie klasyfikacja może nastąpić na podstawie decyzji dyrektora" - zaznaczył Kulmatycki.

Reklama

Kuratorium w Warszawie będzie dysponowało pełnymi i aktualnymi danymi jeszcze dziś.

Rady pedagogiczne podejmują decyzje o klasyfikacji i promocji uczniów. Oceny zatwierdzone przez radę pedagogiczną umieszczane są na świadectwach szkolnych, w tym na świadectwach ukończenia szkoły. Otrzymanie świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej jest warunkiem dopuszczenia do matury.

W piątek prezydent Andrzej Duda podpisał uchwaloną dzień wcześniej przez Sejm nowelizację ustaw o systemie oświaty i Prawie oświatowym. Nowela przewiduje, że jeśli rada pedagogiczna nie przeprowadzi klasyfikacji i promocji, zrobi to dyrektor lub nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący. Z informacji przekazanych w piątek PAP przez kuratoria oświaty w całej Polsce wynikało, że w części szkół były problemy z klasyfikacją uczniów do matur.

Egzaminy maturalne powinny rozpocząć się 6 maja. Rok szkolny dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych miał skończyć się 26 kwietnia, czyli w ubiegły piątek. Tego dnia maturzyści powinni otrzymać świadectwa ukończenia szkoły.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy