Reklama

Reklama

Mazowsze: Agresywny pasażer w pociągu ranił nożem policjanta

W pociągu jadącym z Warszawy do Wołomina agresywny pasażer ranił nożem policjanta - poinformowała st. sierż. Gabriela Putyra z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariuszka dodała, że wcześniej mężczyzna wdał się w awanturę z kontrolerem, który poprosił go o okazanie biletu.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 15.30- 16.00 w pociągu, który zatrzymał się w podwarszawskiej Zielonce.

"Kontroler biletów sprawdzał podróżujących składem i podszedł do jednego z pasażerów. Wówczas okazało się, że nie ma on biletu. Mężczyzna zareagował na to agresywnie. Nie stosował się do poleceń kontrolera. W pewnym momencie wyciągnął nóż z kieszeni. Był wyraźnie pobudzony" - relacjonuje st. sierż. Gabriela Putyra.

Na miejsce został wezwany patrol policji, który obezwładnił agresywnego pasażera. Wtedy mężczyzna powierzchownie ranił nożem w brzuch jednego z funkcjonariuszy.

Reklama

"Rana nie zagrażała jego życiu i zdrowiu. Policjant został zabrany do szpitala na badania. Ranę pośladkową miał też sam pasażer, który został zatrzymany przez policjantów, przebadany i zabrany do szpitala" - poinformowała Putyra. Dodała, że na miejsce został wezwany prokurator.

Na razie nie wiadomo, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Wyjaśnią to badania.

Reklama

Reklama

Reklama