Reklama

Reklama

Mazowieckie: Zabójstwo podczas przyjęcia urodzinowego. Ojciec z zarzutami

W trakcie przyjęcia urodzinowego, które odbywało się w wynajętej świetlicy na terenie gminy Wiśniewo niedaleko Mławy (woj. mazowieckie), doszło do zabójstwa 28-letniego mężczyzny. Zarzut usłyszał 33-letni Tomasz S., ojciec dziecka, którego urodziny obchodzono.

Jeszcze w niedzielę Komenda Powiatowa Policji w Mławie informowała, że w sprawie zabójstwa 28-latka, mieszkańca tamtejszego powiatu, zatrzymano do wyjaśnienia cztery osoby - ze względu na prowadzone wówczas czynności nie informowano o szczegółach zdarzenia.

Prokurator rejonowy w Mławie Marcin Bagiński przekazał, że trzy z czterech osób, które zatrzymano wcześniej w związku z zabójstwem, zostały zwolnione po przesłuchaniu i aktualnie posiadają status świadków. Jak wyjaśnił, do śmierci 28-latka doszło w nocy z 12 na 13 czerwca w wynajętej świetlicy w jednej z miejscowości na terenie gminy Wiśniewo, gdzie grono rodziny i znajomych świętowało urodziny rocznego dziecka.

Reklama

Ojciec z zarzutami

- Zarzut zabójstwa przedstawiono 33-letniemu Tomaszowi S. To ojciec dziecka, którego urodziny obchodzono. Nie przyznał się on do zarzucanego czynu. Złożył lakoniczne wyjaśnienia, które będą podlegały weryfikacji na dalszym etapie śledztwa - powiedział prokurator Bagiński. Dodał, iż 28-latek, który był zaproszony na urodzinowe przyjęcie, z bliskiego kręgu znajomych, zginął, jak wskazują wstępne ustalenia, od ciosu zadanego ostrym narzędziem.

- Zadanie tego ciosu było konsekwencją nieporozumienia, do którego doszło już pod koniec spotkania. Podłoże tego nieporozumienia, na tę chwilę bliżej nieustalone, będzie wyjaśniane w toku postępowania - wyjaśnił szef mławskiej prokuratury. Zaznaczył, iż wobec 33-latka, który usłyszał zarzut zabójstwa, skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy - wniosek ten Sąd Rejonowy w Mławie ma rozpoznać we wtorek, 15 czerwca.

Zgodnie z art. 148. Kodeksu karnego, kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż osiem lat, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL