Reklama

Reklama

Mazowieckie: Zabójstwa emerytów z Warszawy. Oskarżony członek gangu ożarowskiego

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko trzem osobom mającym związek z zabójstwem starszego małżeństwa w lutym 2020 roku na warszawskim Grochowie. Wśród oskarżonych jest 53-letni mężczyzna powiązany z tzw. grupą ożarowską. Śledczy twierdzą, że to on miał być zleceniodawcą zabójstwa.

Śledztwo w tej sprawie prowadził Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Skierowanym do sądu aktem oskarżenia objęto trzy osoby mające związek z zabójstwem starszego małżeństwa, do którego doszło w lutym 2020 roku na warszawskim Grochowie - przekazał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

"Zleceniodawca zabójstwa, 53-letni mężczyzna został zatrzymany w grudniu 2020 roku w Ożarowie Mazowieckim. Był on wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Z ustaleń śledztwa wynika, że miał powiązania z tzw. grupą ożarowską. Jeden ze sprawców zabójstwa, 43-letni mężczyzna karany za przestępstwa kryminalne został zatrzymany w Ołtarzewie. Kolejny sprawca 38-latek został zatrzymany w Wejherowie" - wskazała PK.

Reklama

53-latka oskarżono o podżeganie do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. "Kolejne zarzuty dotyczą dokonania kradzieży pieniędzy w kwocie 118 tysięcy dolarów z mieszkania starszego małżeństwa. Ponadto mężczyzna został oskarżony o posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji" - zaznaczyła PK.

"Natomiast 38-latek i 43-latek zostali oskarżeni o dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie" - podała PK.

Grozi mu dożywocie

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa oraz grożącą podejrzanym wysoką karę na wniosek prokuratora wobec zleceniodawcy oraz dwóch sprawców zabójstwa stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

"Do zdarzenia doszło w lutym 2020 roku na warszawskim Grochowie. W wyniku zbrodni zginęło starsze małżeństwo w wieku 84 i 85 lat. W trakcie czynności operacyjnych ustalono sprawców zbrodni. Podczas działań, jakie zostały przeprowadzone w grudnia 2020 roku funkcjonariusze zatrzymali osoby mające związek z zabójstwem. W wyniku przeprowadzonych przeszukań zabezpieczono m.in. broń maszynową typu Skorpion" - przypomniała PK.

Za zarzucone czyny oskarżonym grozi nawet dożywocie.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy