Reklama

Mazowieckie. Włamał się na plebanię. Został zatrzymany przez księży

53-letni mężczyzna włamał się na plebanię jednego z kościołów w Węgrowie (woj. mazowieckie). Rabuś nie miał jednak szczęścia. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez księży, a następnie trafił w ręce policjantów.

Dyżurny węgrowskiej komendy otrzymał 30 grudnia zgłoszenie o włamaniu na plebanię jednego z miejscowych kościołów. Policjanci natychmiast pojechali do świątyni. Okazało się wówczas, że złodziej wykorzystując nieobecność duchownych dostał się do środka. 

- W trakcie szukania łupów został ujęty przez księży, którzy wrócili wcześniej, niż pierwotnie planowali - poinformowała mł. asp. Monika Księżopolska z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

Okradł też inną plebanię

Dodała, że 53-latek został przekazany funkcjonariuszom. - W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna, kilka dni wcześniej, włamał się także do innej plebanii w Węgrowie, skąd ukradł przedmioty o łącznej wartości 650 złotych - podała policjantka.

Reklama

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Sąd Rejonowy w Węgrowie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. 

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Czytaj też: Te grupy dostaną podwyżki w 2023 roku. Tobie też wzrośnie pensja?

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: złodziej | włamywacz | Plebania | księża | policja

Reklama

Reklama

Reklama