Reklama

Mazowieckie: Syn ponad trzy lata ukrywał zwłoki ojca w piwnicy

Zarzut popełnienia przestępstwa znieważenia zwłok usłyszał 44-letni Waldemar O., który od sierpnia 2017 roku ukrywał w piwnicy domu zwłoki ojca - poinformowała ostrołęcka prokuratura okręgowa. Mężczyzna został aresztowany, grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Jak przekazano na stronie Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, 27 grudnia zeszłego roku odkryto szczątki ludzkie w piwnicy domu jednorodzinnego w jednej z miejscowości powiatu pułtuskiego.

- W śledztwie ustalono, że są to zwłoki Stanisława O., który tam mieszkał wspólnie z synem Waldemarem O. Nie był jednak widziany od około trzech lat - zaznaczyła prokuratura.

Jak dodała, podejrzany przez ten czas informował sąsiadów, że ojciec z uwagi na stan zdrowia zamieszkuje u siostry, a rodzinie przekazywał informację, że ojciec mieszka razem z nim.

Jak jednak ustalono, Waldemar O. po śmierci ojca w sierpniu 2017 roku ukrył jego zwłoki w piwnicy. - Jednocześnie mając świadomość, że Stanisław O. nie żyje, wyłudził z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świerczach świadczenia z opieki społecznej na zakup żywności na rzecz ojca w kwocie 1825 zł - dodała prokuratura.

Reklama

Mężczyzna złożył wyjaśnienia

W związku z tym w Prokuraturze Rejonowej w Pułtusku Waldemar O. usłyszał zarzuty popełnienie przestępstwa znieważenia zwłok w okresie do sierpnia 2017 r. do 27 grudnia 2020 r. oraz oszustwa na szkodę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świerczach.

Jak poinformowano, w ramach śledztwa w celu ustalenia przyczyny zgonu Stanisława O. w Zakładzie Medycyny Sądowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego została przeprowadzona sekcja zwłok. - Przesłuchany w charakterze podejrzanego Waldemar O. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia, które należy zweryfikować w toku czynności procesowych - przekazali śledczy.

Wobec Waldemara O. sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Jak wskazała prokuratura, za zarzucane czyny O. grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy