Reklama

Reklama

Mazowieckie: Śmiertelny wypadek kolejowy pod Żyrardowem

Na linii kolejowej w miejscowości Jesionka (powiat żyrardowski) we wtorek około południa doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął mężczyzna potrącony przez dwa pociągi. Występują utrudnienia w ruchu kolejowym.

"Mężczyzna został najpierw potrącony przez pociąg relacji Węgliniec-Warszawa Wschodnia, a następnie przez pociąg towarowy, który jechał w przeciwnym kierunku, czyli w stronę Skierniewic" - poinformowała w poniedziałek po południu oficer prasowy st. asp. Agnieszka Ciereszko z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Reklama

Obecnie ruch kolejowy w obu kierunkach jest utrudniony. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Nie wiadomo jeszcze, jakie były przyczyny i dokładny przebieg wypadku. Nie jest też jeszcze znana tożsamość zmarłego mężczyzny.

Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przekazał, że do wypadku doszło ok. godz. 12.10. "Osoba postronna wtargnęła na linię kolejową poza przejściami i przejazdami, pod nadjeżdżający pociąg relacji Węgliniec-Warszawa Wschodnia" - powiedział Jakubowski.

Zastępcza komunikacja

Ruch pociągów po wypadku został wstrzymany. Na linii kolejowej wprowadzono zmiany w komunikacji. Przewoźnik zorganizował komunikację zastępczą dla pasażerów z pociągu, który brał udział w zdarzeniu.

Na odcinku Warszawa Wschodnia - Skierniewice - Warszawa Wschodnia wprowadzono wzajemne honorowanie biletów przez przewoźników: Koleje Mazowieckie i PKP Intercity. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową dla pociągów Kolei Mazowieckich na odcinku między Żyrardowem a Radziwiłłowem.

Po godz. 15.31 został wznowiony wahadłowo ruch pociągów po jednym torze na trasie Żyrardów-Skierniewice. "Czekamy na decyzję służb na miejscu, aby przywrócić ruch na drugim torze" - powiedział Jakubowski.

Informacje na temat zmian

Pociągi dalekobieżne, które jechały w kierunku Skierniewic, kiedy ruch był wstrzymany, były wysłane na trasę zmienioną. Jechały przez Sochaczew i potem zjeżdżały przez Bełchów, który znajduje się na linii kolejowej między Skierniewicami a Warszawą. "Teraz, kiedy sytuacja się stabilizuje, pociągi będą kierowane przez trasę wahadłową" - wskazał Jakubowski.

Informacje na temat zmian w komunikacji podawane są na bieżąco, na stacjach i na przystankach, tak aby jak największa liczba pasażerów mogła je uzyskać. Koleje Mazowieckie informują o zmianach na stronie:https://www.mazowieckie.com.pl/pl/utrudnienia-na-linii-warszawa-skierniewice-521.

Przywrócenie ruchu pociągów będzie możliwe, gdy tylko służby na miejscu zakończą pracę. Według policji utrudnienie potrwa jeszcze kilka godzin.

 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy