Reklama

Reklama

Mazowieckie: Prezes spółki handlującej ubraniami wystawiał "lewe" faktury i wyłudzał VAT

Zatrzymano prezesa spółki handlującej ubraniami. Miał on wystawiać nierzetelne faktury na kwotę 6,3 mln złotych i na ich podstawie wyłudzać nienależny podatek VAT.

Rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska przekazała w piątek, że mazowiecka KAS wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu zatrzymała pochodzącego z Wietnamu prezesa spółki handlującej tekstyliami. 

- Mężczyzna jest podejrzany o popełnienie szeregu przestępstw karnych i karnych skarbowych. Dzięki zgromadzonym materiałom dowodowym, nadzorujący śledztwo Prokurator Prokuratury Okręgowej w Radomiu przedstawił zatrzymanemu zarzuty wystawiania nierzetelnych faktur na łączną kwotę 6,3 mln złotych - podała Pasieczyńska. Zatrzymany jest obywatelem Wietnamu.

Reklama

Pięć spółek z branży tekstylnej

"Lewe" faktury dokumentujące fikcyjną sprzedaż ubrań miały być dla cudzoziemca podstawą do wyłudzania podatku VAT. KAS podała, że w proceder uwikłanych jest pięć spółek z branży tekstylnej, a sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

- Z uwagi na skalę procederu Sąd Rejonowy w Radomiu na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego obywatela Wietnamu najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy - podała rzeczniczka IAS w Warszawie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy