Reklama

Reklama

Mazowieckie: Pożar domu po awarii przyłącza gazowego. Czterech rannych

We wtorek wieczorem ugaszono pożar domu jednorodzinnego w Józefosławiu (woj. mazowieckiej). Jak poinformował rzecznik mazowieckiej PSP mł. bryg Karol Kierzkowski, zapalił się gaz ziemny ze skrzynki przyłączeniowej przy budynku. Wcześniej doszło do jej awarii. Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków.

- O godz. 17:10 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w zabudowie bliźniaczej. Pożar rozpoczął się w części garażowej. Uległo przepaleniu przyłącze gazowe, w wyniku czego przed tym budynkiem powstał wysoki na kilka metrów pióropusz ognia ze spalającego się gazu i nastąpiło rozprzestrzenienie się pożaru na elewację oraz na poddasze budynku - poinformował rzecznik prasowy straży pożarnej w Piasecznie mł. bryg. Łukasz Darmofalski.

Są ranni

Jak dodał Darmofalski, osoby przebywające w budynku zdążyły go opuścić jeszcze przed przybyciem straży. - Podczas naszych działań mieszkańcy zgłosili, że dwie osoby zostały poparzone w pierwszej fazie tego pożaru - powiedział Darmofalski. Przekazał, że poparzonym pomocy udzielił obecny na miejscu zespół pogotowia ratunkowego. Ostatecznie - według informacji strażaków - cztery osoby poszkodowane zabrane zostały profilaktycznie do szpitala na obserwację.

Reklama

Wieczorem strażacy poinformowali, że sytuacja jest opanowana. "Ugaszono pożar budynku jednorodzinnego oraz zamknięto dopływ gazu. Trwa dogaszanie zarzewi ognia." - czytamy na Twitterze.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy