Reklama

Reklama

Mazowieckie: Policjanci uratowali przed zamarznięciem 18-latka

W sobotnią noc policjanci z powiatu siedleckiego (Mazowieckie) uratowali przed zamarznięciem nieprzytomnego 18-latka. Mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak został znaleziony przez funkcjonariuszy przy drodze na polu. Prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu.

W sobotnią noc policjanci z komisariatu w Skórcu patrolując teren zauważyli leżącego przy drodze na polu młodego mężczyznę. - Nie można było nawiązać z nim kontaktu. Od chłopaka czuć było silną woń alkoholu. Mundurowi przenieśli 18-latka do radiowozu i wezwali pogotowie - zrelacjonowała rzeczniczka siedleckiej policji kom. Agnieszka Świerczewska.

Po kilkunastu minutach przebywania w ogrzanym radiowozie mężczyzna odzyskał świadomość i zaczął reagować na zadawane pytania. 18-latek, jak się okazało mieszkaniec pobliskiej miejscowości, został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Siedlcach.

Reklama

Policja przypomina, że niskie temperatury, które nadal mogą występować zwłaszcza w nocy, stanowią zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych, samotnie mieszkających, a także nietrzeźwych wracających w takim stanie do domu.

- Nie przechodźmy obojętnie obok osoby śpiącej na ławce, osłabionej czy nietrzeźwej. Zwróćmy uwagę na to, czy w naszym sąsiedztwie są osoby w podeszłym wieku, samotne, opuszczone lub nieporadne - apelują policjanci. Zgłoszenia można przekazywać na numer alarmowy 112, również anonimowo.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL