Reklama

Reklama

Mazowieckie: Piorun uderzył w budynek. Wybuchł pożar

W Józefowie (woj. mazowieckie) doszło do pożaru poddasza czteropiętrowego budynku po tym, jak w blok uderzył piorun - przekazał rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski. Dodał, że nie ma osób poszkodowanych.

Jak poinformował rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej, do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu (29 czerwca) w Józefowie przy ul. Polnej. "W czteropiętrowy budynek uderzył piorun w wyniku czego doszło do pożaru" - powiedział.

Wskazał, że pożar jest ukryty między więźbą dachową a dachem. "Pożar nie rozprzestrzenia się" - zaznaczył.

Podał również, że nie ma osób poszkodowanych. "Na miejscu pracuje 11 zastępów straży pożarnej" - dodał.

Sytuacja po burzach na Mazowszu

Mł. bryg. Karol Kierzkowski przekazał, że w poniedziałek w związku z przejściem frontu burzowego przez Mazowsze, do godziny 18 strażacy odnotowali ponad 450 zgłoszeń, z czego najwięcej zdarzeń w Warszawie - ponad 300. 

Reklama

"Zgłoszenia dotyczyły również pow. grójeckiego (25), wołomińskiego (15), pruszkowskiego (15) i legionowskiego (10). W pozostałych powiatach odnotowaliśmy pojedyncze interwencje" - tłumaczył.

Ulewa w Warszawie

Duża ulewa przeszła nad Warszawą. Zalane są liczne ulice, w wielu miejscach nie działa sygnalizacja. Na ponad godzinę zamknięto stację metra Ratusz-Arsenał. Woda dostała się m.in. do pomieszczeń Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Środowiska. Do godz. 19 mazowieccy strażacy otrzymali prawie 700 zgłoszeń. Więcej o sytuacji w stolicy piszemy TUTAJ.

Nawałnice przetoczyły się też przez Podkarpacie i Małopolskę. Zobacz TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy