Reklama

Reklama

Mazowieckie: Pijany wójt na zakończeniu roku szkolnego. Trafił do aresztu

Wójt gminy Gostynin (woj. mazowieckie) uczestniczył w uroczystości zakończenia roku szkolnego. Okazało się, że urzędnik był... pod wpływem alkoholu. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty. Nie była to pierwsza sytuacja, w której wójt został przyłapany za nadużywanie alkoholu.

Jak poinformował mł. asp. Łukasz Rydzewski z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, w piątek do komendy wpłynęło zgłoszenie, że wójt Gostynina Edmund Z. pojawił się na uroczystościach szkolnych, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna prawdopodobnie sam też przyjechał do szkoły samochodem.

Policja: "Wójt został przewieziony na komendę"

Policyjny patrol potwierdził ten fakt. Badanie alkomatem wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

"Wójt został przewieziony na komendę, a następnie w toku wykonywanych czynności prokurator zlecił zatrzymanie mężczyzny w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych z uwagi na podejrzenie kierowania w stanie nietrzeźwości" - powiedział policjant. Dodał, że wójt ma usłyszeć zarzuty.

Reklama

To nie pierwszy raz

Wójt Gminy Gostynin Edmund Z. już wcześniej był karany za jazdę po alkoholu. Jak podawał w 2015 r. portal Gostynin.info wójt został zatrzymany do kontroli drogowej w Rzgowie koło Łodzi. 

W wydychanym powietrzu miał wówczas między 0,2 do 0,5 promila alkoholu. Wtedy tymczasowo stracił prawo jazdy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL