Reklama

Reklama

Mazowieckie: Pijana matka czwórki dzieci rzuciła się z nożem na policjanta

Pijana matka czwórki dzieci rzuciła się z nożem na policjanta - poinformował asp. szt. Tomasz Sitek z komendy policji w Wołominie. 40-latka miała trzy promile alkoholu, została zatrzymana do wytrzeźwienia i usłyszała usiłowania zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza.

Jak podała komenda policji w Wołomnie, kilka dni temu w Markach (woj. mazowieckie) w jednym z budynków komunalnych doszło do pożaru mieszkania, w którym zginął lokator. Władze Marek z powodu bezpieczeństwa czasowo wyłączyły z użytkowania pozostałe mieszkania w tym budynku i zaproponowały rodzinom zakwaterowanie w dawnej szkole.

40-letnia lokatorka postanowiła jednak wrócić do swojego mieszkania razem z czwórką swoich dzieci. 

"Taka informacja trafiła do policjantów miejscowej jednostki i pracowników opieki społecznej. Gdy ci pojawili się na miejscu, okazało się, że 40-latka była pod wyraźnym wpływem alkoholu i nie zamierzała stosować się do decyzji burmistrza" - podał asp. szt. Tomasz Sitek.

Reklama

Zaatakowała kuchennym nożem

Jak dodał policjant, badanie trzeźwości kobiety wykazało, że miała w organizmie ponad trzy promile alkoholu. W związku z tym dyrekcja i pracownicy OPS w Markach przekazali dwójkę najstarszych dzieci w wieku 13 i ośmiu lat pod opiekę rodziny partnera kobiety. Dwoje młodszych - dwuletnie i dwumiesięczne - po badaniach lekarskich trafiło do rodzinnego domu dziecka.

"To nie spodobało się 40-latce, jej zachowanie z każdą chwilą stawało się bardziej agresywne. W pewnym momencie wzięła do ręki kuchenny nóż i próbowała nim zaatakować jednego z policjantów. Ten szybko obezwładnił kobietę, po czym została przewieziona do wołomińskiej komendy i umieszczona w policyjnej celi" - przekazał asp. szt. Tomasz Sitek.

Grozi jej do 10 lat więzienia

Po wytrzeźwieniu 40-latka usłyszała zarzut usiłowania czynnej napaści na funkcjonariusza policji - próby zaatakowania go nożem. Kobieta jest pod dozorem policji.

Może jej grozić kara od roku do 10 lat więzienia. 

Reklama

Reklama

Reklama