Reklama

Reklama

Mazowieckie: Około 100 przedszkolaków w szpitalu

Około stu dzieci z przedszkola w Chotomowie w województwie mazowieckim trafiło do szpitali z powodu zatrucia pokarmowego. Gmina Jabłonna, na terenie której znajduje się placówka, wyjaśniła w oświadczeniu opublikowanym w internecie, że zachorowania mogły wywołać bakterie Salmonella lub Escherichia coli.

Przedszkole będzie zamknięte prawdopodobnie do odwołania. W budynku zostanie przeprowadzona dezynfekcja. Dlatego władze gminy zwróciły się do rodziców z prośbą o nieprzyprowadzanie dzieci. Jednocześnie zapewniły, że dzieciom, które nie będą mogły zostać w domu, zorganizują opiekę przedszkolanek w Szkole Podstawowej w Chotomowie.

W komunikacie uczulają także rodziców, aby w przypadku zauważenia jakichkolwiek symptomów choroby niezwłocznie skontaktowali się z lekarzem.

Przedszkolaki, które przyjdą w poniedziałek do szkoły, powinny mieć ze sobą drugie śniadanie. Natomiast obiad jutro i przez kilka najbliższych dni zapewni im firma kateringowa.

Reklama

Władze gminy Jabłonna poinformowały, że sprawę zachorowań dzieci bada Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny. Zabezpieczone próbki żywności podanej we czwartek przedszkolakom pozwolą ustalić źródło zatrucia.

Gmina zapewnia, że dołoży starań, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację. Na bieżąco będzie informować o wynikach badań i pracy chotomowskiego przedszkola.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy