Reklama

Mazowieckie: Ewakuacja w SOR. "Pacjentów pieką oczy i skóra"

Kilkunastu pacjentów i kilka osób z personelu zostało ewakuowanych ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim (woj. mazowieckie). Strażacy szukają przyczyny złego samopoczucia osób przebywających na oddziale. Pacjenci skarżyli się na pieczenie oczu i swędzenie skóry. Po 22 poinformowano, że ratownicy zakończyli działania. - Nie stwierdzono zagrożenia - przekazał mł. kpt. Łukasz Konopski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Jak poinformował naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim mł. bryg. Kamil Płochocki, w środę ok. godz. 18.30 straż pożarna została powiadomiona o nietypowej sytuacji w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. 

- Osoby tam przebywające skarżyły się na złe samopoczucie: Pieczenie oczu i swędzenie skóry - przekazał strażak.

Strażacy sprawdzają oddział

Podejrzewano, że na oddziale może znajdować się jakaś nieznana substancja chemiczna, na którą w ten sposób reagują znajdujące się tam osoby. Dyrekcja szpitala podjęła decyzję o ewakuacji SOR-u. 

Reklama

- W bezpieczne miejsce przeniesiono 14 pacjentów i osiem osób z personelu - powiedział mł. bryg Płochocki.

Dodał, że strażacy sprawdzili SOR miernikami, "które nic nie wykazały". - Obecnie oddział sprawdzają strażacy grupy chemiczno-ekologicznej z jednostki w Warszawie, którzy dysponują dodatkowym sprzętem - przekazał Płochocki.

Strażacy zakończyli działania

Po godzinie 22 mł. kpt. Łukasz Konopski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przekazał, że "strażacy grupy chemiczno-ekologicznej zakończyli sprawdzanie SOR w Mińsku Mazowieckim".

- Grupa chemiczna przeprowadziła na miejscu wszelkie możliwe działania, ale nie stwierdziła zagrożenia. Dodał, że pomieszczenia SOR są jeszcze wietrzone. Oddział o północy ma zostać przywrócony do normalnego funkcjonowania - informował.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ewakuacja szpitala | Mińsk Mazowiecki | sor | straż pożarna

Reklama

Reklama

Reklama